Upių labirintasKelionės į Gruziją

J. Obelienius. Lietuvos TSR vandens turistų keliai. Visinčia

VISINČIA

Trasos ilgis - 29 km, trukme - 2 d,, sezonas - V-IX mėn.


Visinčia - didž. Šalčios intakas - prasideda Mikantonių apylinkėse, už 7 km į r. nuo Šalčininkų. Teka Rūdninkų giria: aukštupyje į š.v., toliau - į p.v. ΔH-1,7. Didž. nuolydis yra aukštupyje (tarp 52,8[36,0 km) - 1,88. Q: žemiau Juodupės - 0,57, Kernavės-1,6, ž.-2,0. Turistinė atkarpa trumpa, bet įdomi, nes tenka plaukti pačiu Rūdninkų girios viduriu.
Kliūtys: nuvirtę medžiai vagoje ir keletas žemų nepraplaukiamų lieptų bei tiltelių. Tinka plaukti mažais, nesunkiais laiveliais. Maršrutas skiriamas savaitgalio išvykoms, žvejams mėgėjams. Išlipus Kidarų glžk. st., iki Visinčios reikia paėjėti 2 km į p. iki glžk. tilto, iš kur atsiveria gražus vaizdas į Visinčios slėnį: upė taip susirangiusi, kad sunku atsekti jos vagą.

29 Vilniaus-Lydos glžk. tiltas. Upė rami, srovė lėta.
23 d Gudeliai. Iž visų pusių ilgą kaimą supa Rūdninkų giria.
26 Vieškelio tiltas.
22 k GUMBAS. Už tarybinių partizanų globą 1955 birželio 9 d. hitlerininkai sušaudė ir sudegino drauge su pastatais 34 G. kaimo gyventojus (7 šeimas).
Toliau upė teka Rūdninkų girios viduriu. Beveik 15 km ruožu ją supa miškų siena, nebėra jokių gyvenviečių. Tai sunkiausia atkarpa - daug užvartų, užkamšų.
13 d Kernavė (L-2). Ji atiteka iš didoko (F-81) Kernavo ež.
9 k Visinčia - viensėdis; kiek toliau - tiltas.
8 k Cudykas Didelis (L-3); d Visinčia. Toliau upės pakrantėse išsimėtę vieniši girių kaimeliai.
Visinčia įteka į Šalčią 25,8 km nuo šios ž.

Pratarmė ⚫  Paaiškinimai, Santrumpos, Simboliai schemoseKeletas svarbesnių nurodymų, Vandens locijaNemunasMatrosovka (Gilija)Kuršių mariosBaltoji AnčiaMerkysŠalčiaVisinčiaŪlaVokėVerknėStrėvaJiesiaNerisNarutisStrėčia ir jos baseino (Švokšto, Svyrių) ežeraiAntrasis Strėčios  pradžios variantasŽeimena ir Rytų Lietuvos ežerynasBūka ir jos aukštupio ežerynasKiauna ir jos aukštupio ežerynas Lakaja ir jos aukštupio ežerynasLuknelė, Peršokšna ir jų aukštupių ežeraiDubinga ir jos baseino ežerynasVilniaŠventojiKriauna (Kelionės Šventąja antrasis pradžios variantas)VirintaSiesartisŠirvintaNevėžis ŠušvėDubysa KražantėŠešupė Dovinė ir didieji Sūdūvos ežeraiJūra Aitra AkmenaŠešuvis AnčiaMinija Babrungas ir Platelių ežerynasKlaipėdos kanalasAkmena-Danė Šventoji (Pajūrio)Dauguva Dysna ir jos aukštupio ežerynasApyvardė-Prorva-Drūkša ir Šiaurės Rytų Lietuvos ežerynasSmalva ir Šiaurės Rytų Lietuvos ežerynasTrijų broliškų respublikų vandenimis (Drūkšių-Ričio-Silos ežerais, Breslaujos ežerynu) Mūša-Lielupė ⚫ Lėvuo ⚫ Nemunėlis ⚫ Venta ⚫ VirvyčiaVadakstis ⚫ VarduvaPisa (Vištytis-Kaliningradas-Klaipėda) ⚫ 1 priedas