Upių labirintasKelionės į Gruziją

Upė Ligaja - Ilgė, Šventosios intakas. Aprašymas, informacija, vandens turizmo maršrutas, atstumai

Ligaja (Ilgė, Ilgelė) teka Utenos ir Zarasų rajonuose. Šventosios (Antalieptės marių) intakas.

Upės ilgis 32 km, baseino plotas 122 km². Prasideda prie Ruzgiškių, 7 km į šiaurę nuo Tauragnų. Teka į šiaurės rytus per Vaikeso, Sylio, Ilgio, Alksnio, Ligajų ir Ligajykščio ežerus. Įteka į Antalieptės marias 6 km į šiaurę nuo Salako. Vidutinis nuolydis 189 cm/km. Vidutinis debitas žiotyse 0,89 m³/s. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems vandens turistams. Rekomenduojamos plaukimo priemonės - baidarės, kajakai, pripučiami laiveliai. Moršrutas gražus ir įdomus, nors ir sunkokas.


Visus metus, geriau esant aukštesniam vandens lygiui

Rėvos, slenkstukai, užvartos, seklumos, žemi tiltukai

ZW/WW 1 (1+)

Upės ekologinė būklė - labai geraAtstumai upe

9.6 Daugailių-Salako kelio tiltas. kr.Aštrakalinis. dš.Užėniškės. Upės tėkmė greita. Rėvelės. Krantuose miškas, gali būti užvartų. Plotis apie 5 m.

9.1 Upė įteka į Ligajų ežerą. Plotas 177 ha, ilgis 4775 m, didžiausias plotis 750 m, du pusiasaliai, itin giliai įsiterpę į ežerą, jį susiaurina iki 100-200 m. Yra 3 salos. Krantai aukšti. kr.Trinkiškės.

9.7 dš. Užėniškės piliakalnis.

4.4 Ligaja išteka iš Ligajo ežero. Už 20 m tiltas. Po tiltu upė teka nepraplaukiamu vamzdžiu.  dš.Čepeliškės. Vid. nuolydis iki žiočių 110 cm/km. kr. Kiemonių piliakalnis.

4.0 Upė įteka į Ligajykščio ežerą.

3.5 Ligaja išteka iš Ligajykščio ežero. Upė greitai teka miškais. Krantai aukšti, vietomis statūs. Vagoje akmenys, rėvos, seklumos, užvartos. Plotis 7-9 m. Yra žemų nepraplaukiamų tiltelių.

2.4 dš.Varniškės.

1.7 Užtvankėlė.

0.8 Tiltas. Po tiltu upė teka nepraplaukiamu vamzdžiu.  dš.Kamionys.

0.0 Ligaja įteka į Antalieptės marias (Šventąją).

© 2012 J.D.Endriukaitis