I priedas
PATVIRTINTA:
Lietuvos respublikinės turizmo lr ekskursijų tarybos Prezidiumo protokolas Nr. 2, 1977 m. vasario 27 d.
LTSR VANDENS TURIZMO MARŠRUTŲ SĄRAŠAS Nr. 2
ANTRA SUDĖTINGUMO KATEGORIJA
Antros sudėtingumo kategorijos maršrutu mūsų respublikoje gali būti laikomas bet kuris vandens maršrutas, jei jo ilgis ne mažesnis kaip 175 km, jeigu tame tarpe yra ne mažiau kaip 50 km upės atkarpų, turinčių nuolydį, ne mažesnį kaip 1 m/km, ir vidutinį metinį debitą, ne mažesnį kaip 1,5 m3/sek, ir jeigu šis maršrutas įveikiamas pervežant baidarę ne daugiau kaip vieną kartą; pervežimo atstumas turi neviršyti 80 km.
Kadangi mažos mūsų upės su dideliais nuolydžiais didesnę sezono dalį turi mažiau vandens, negu jo reikia praplaukti baidare ar kita plaukimo priemone, - turistų grupė privalo pasirinkti tokį kelionės laiką, kai maršrute numatytoje upėje pakanka vandens. Grupę išleidusi MKK turi teisę patvirtinti II sudėt. ktg. tik tokiai grupei, kuri gali įrodyti fotonuotraukomis, kad pagrindines kliūtis maršrute įveikė plaukdama, o ne brisdama.
Šias sąlygas atitinka tokie maršrutai:
1. Akmena nuo Žemaičių plento ties Kaltinėnais, Jūra, Nemunu iki Rusnės.
2. Jūra nuo Kvėdarnos iki Tauragės (pervežimas iki Skaudvilės), Ančia, Šešuviu, Jūra iki Mociškių.
3. Merkiu nuo Turgelių, Merkio-Vokės kanalu, Voke, Nerimi iki Kernavės (pervežimas iki Viesų), Širvinta, Šventąja iki Upninkų.
4. Minija nuo Keturakių (Plungės - Žarėnų kelias), Nemunu (prieš srovę), Šyša (prieš srovę) iki Šilutės.
5. Šušve nuo Šiaulėnų, Nevėžiu iki Žemaičių plento (pervežimas iki Dubysos ties Ariogala), Dubysa, Nemunu iki Jurbarko.
6. Virinta nuo Alantos, Šventąja iki Vidiškių (pervešimas į Videniškius), Siesartimi, Šventąja, Nerimi iki Jonavos.
7. Virvyte nuo Janapolės, Venta iki Skrundos.
8. Virvyte nuo Janapolės iki Kuršėnų-Telšių plento (pervežimas iki Babrungo), Babrungu, Minija iki Priekulės.
Galimi ir kiti maršrutų variantai, jei yra anksčiau išdėstytos sąlygos.
Visi maršrutai, kuriems negali būti patvirtinta II sudėt. ktg., turi būti laikomi 1 sudėt. ktg. maršrutais.
Be 1 priede nurodytų upių, atitinkančių II sudėt. ktg. reikalavimus, Lietuvoje yra keliolika mažų upių su dideliais nuolydžiais, bet nepakankamu vandens kiekiu. Jos gali būti etaloninėmis II sudėt. ktg. upėmis tik pavasario polaidžio metu (IV-V mėn.).
Pratarmė ⚫ Paaiškinimai, Santrumpos, Simboliai schemose ⚫ Keletas svarbesnių nurodymų, Vandens locija ⚫ Nemunas ⚫ Matrosovka (Gilija) ⚫ Kuršių marios ⚫ Baltoji Ančia ⚫ Merkys ⚫ Šalčia ⚫ Visinčia ⚫ Ūla ⚫ Vokė ⚫ Verknė ⚫ Strėva ⚫ Jiesia ⚫ Neris ⚫ Narutis ⚫ Strėčia ir jos baseino (Švokšto, Svyrių) ežerai ⚫ Antrasis Strėčios pradžios variantas ⚫ Žeimena ir Rytų Lietuvos ežerynas ⚫ Būka ir jos aukštupio ežerynas ⚫ Kiauna ir jos aukštupio ežerynas ⚫ Lakaja ir jos aukštupio ežerynas ⚫ Luknelė, Peršokšna ir jų aukštupių ežerai ⚫ Dubinga ir jos baseino ežerynas ⚫ Vilnia ⚫ Šventoji ⚫ Kriauna (Kelionės Šventąja antrasis pradžios variantas) ⚫ Virinta ⚫ Siesartis ⚫ Širvinta ⚫ Nevėžis ⚫ Šušvė ⚫ Dubysa ⚫ Kražantė ⚫ Šešupė ⚫ Dovinė ir didieji Sūdūvos ežerai ⚫ Jūra ⚫ Aitra ⚫ Akmena ⚫ Šešuvis ⚫ Ančia ⚫ Minija ⚫ Babrungas ir Platelių ežerynas ⚫ Klaipėdos kanalas ⚫ Akmena-Danė ⚫ Šventoji (Pajūrio) ⚫ Dauguva ⚫ Dysna ir jos aukštupio ežerynas ⚫ Apyvardė-Prorva-Drūkša ir Šiaurės Rytų Lietuvos ežerynas ⚫ Smalva ir Šiaurės Rytų Lietuvos ežerynas ⚫ Trijų broliškų respublikų vandenimis (Drūkšių-Ričio-Silos ežerais, Breslaujos ežerynu) ⚫ Mūša-Lielupė ⚫ Lėvuo ⚫ Nemunėlis ⚫ Venta ⚫ Virvyčia ⚫ Vadakstis ⚫ Varduva ⚫ Pisa (Vištytis-Kaliningradas-Klaipėda) ⚫ 1 priedas