Upių labirintasKelionės į Gruziją

Vandens turisto žinynas. Vidutinės pripučiamosios valtys

VIDUTINĖS PRIPUČIAMOSIOS VALTYS

Vidutinės keliamosios galios pripučiamoji valtis yra gana atspari, lanksti, gerai atlaiko smūgius, ramiame vandenyje plaukia 3 km/val. greičiu, vidutiniškai pastoviai laikosi kurso, manevringa ir pakankamai stovi.
Palyginti su pripučiamąja baidare, vidutinės keliamosios galios pripučiamoji valtis yra stovesnė, apvirtusią ją lengviau atversti atgal, be to, į ją galima lipti tiesiai iš vandens. Kadangi šios rūšies valtis yra gana trumpa, ja lengva plaukti pro miško užvartas arba mažų upių staigiuose vagos posūkiuose. Be to, ji manevringesnė, joje patogiau sėdėti, sukrauti daiktus. Palyginti su karkasine baidare, pripučiamoji valtis yra lengvesnė, o tai labai svarbu gabenant ją į plaukimo pradžios vieta, grįžtant iš kelionės ar nešant pro neperplaukiamas kliūtis. Ji lengviau kyla į bangą, plūdresnė, stovesnė, greičiau paruošiama ir išardoma, nebijo smūgių. Tokia valtis yra lengvesnė, plūdresnė ir stovesnė už kanoją, bet ne tokia eikli kaip ši.
Tačiau ši valtis turi ir trūkumų - ji yra mažiau eikli, blogiau laikosi kurso. Ji, žinoma, kiek stovesnė už medinę (arba skardinę) valtį. Supakuota į maišą užima mažai vietos. Valties grimzlė maža, todėl ja ypač lengva plaukti per seklumas.
Nors šio tipo valtys nedidelės, tačiau tinka ilgoms (iki 20 dienų) kelionėms. Kad liktų vietos kelionės mantai, dviviete valtimi plaukia vienas žmogus. Taip pat naudojamasi ir talpesnėmis valtimis: dviem arba trim turistams.
Gerai prižiūrima valtimi galima plaukioti daug metų.

VANDENS TURISTO ŽINYNAS ⚬ PratarmėTruputis istorijosKUO KELIAUTI?Turistinės baidarės. Bendri duomenysTuristinės baidarės. Baidarių tipai, savybėsTuristinės baidarės. Namudinės baidarėsTuristinės baidarės. Baidarės parengimasTuristinės baidarės. Baidarės RZ-85 parengimasVidutinės pripučiamosios valtysPripučiamųjų irklinių valčių rūšys, jų techninės charakteristikosVidutinės pripučiamosios valtys. Valčių registracijaVidutinės pripučiamosios valtys. Valties parengimas kelioneiVidutinės pripučiamosios valtys. Kito kelionės inventoriaus parengimasVidutinės pripučiamosios valtys. Valties ir inventoriaus remontasVidutinės pripučiamosios valtys. Valties pakrovimas ir ekipažo išsidėstymasDidelės pripučiamos valtysKatamaranaiKatamaranai. Katamaranų konstrukcijaKatamaranai. Mantos krovimas, remontas, priežiūraKAIP KELIAUTI? Upių locijos pagindaiMaršruto kliūtysTuristinio laivo valdymo technikaKeliavimo taktikaŽygio saugumas. InventoriusŽygio saugumas. Plaukimo priemonių parengimasŽygio saugumas. Rengimasis žygiuiŽygio saugumas. Kliūčių įveikimasŽygio saugumas. Apvirtusių laivelių ir jų ekipažo gelbėjimasŽygio saugumas. Apvirtusio laivelio ekipažo narių veiksmaiŽygio saugumas. Gelbėjimo darbaiŽygio saugumas. Saugumo ypatumai keliaujant pripučiamaisiais laiveliaisVandens turistų inventorius. Asmeninis inventoriusVandens turistų inventorius. Grupinis inventoriusTuristo etikaGamtos apsaugaTuristo higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Fizinis pasirengimas. Turisto savikontrolė Turisto higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Pirmoji medicinos pagalbaTuristo higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Žygio vaistinėlėTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklėsTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklės. Maršruto dokumentacijaTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklės. Etaloniniai maršrutai LietuvojeKUR KELIAUTI? Vandens turizmo maršrutai. Bendra Respublikos upių charakteristikaVandens turizmo maršrutai. Didžiosios Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Vidutinės Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Kai kurios mažos Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Vandens maršrutai už Respublikos ribųVandens turizmo renginiaiPriedai Literatūra