Upių labirintasKelionės į Gruziją

Vandens turisto žinynas. Kaip keliauti? Maršruto dokumentacija

TURISTINIŲ SPORTINIŲ ŽYGIŲ ORGANIZAVIMO TAISYKLĖS
Maršruto dokumentacija

Pagrindinis I-VI s. k. žygio dokumentas yra nustatyto pavyzdžio turistinio sportinio žygio maršruto knygelė. Dokumentas, kuris leidžia vykti į nekategorinius ir poilsio dienos žygius, yra tam tikro pavyzdžio maršruto lapas. Žygio dokumentus išduoda MKK.
Prieš kategorinį žygį turistų grupės vadovas užpildo du maršruto knygelės egzempliorius ir su kitais dokumentais (pažymomis apie dalyvių ir vadovo patirtį, kartografine medžiaga, medicinos pažymomis ir kt.) nustatytais terminais pateikia maršrutinei-kvalifikacinei komisijai, kuri turi teisę svarstyti šios s. k. žygį. Kai MKK sprendimas yra teigiamas, vadovui išduodami registruoti bei patvirtinti MKK pirmininko parašu bei antspaudu maršruto knygelė ir pranešimas kontrolės - gelbėjimo tarnybai (KGT), jei maršrutas yra tokios tarnybos kontrolės zonoje. Maršruto knygelės kopija lieka pas MKK sekretorių.
Jei maršruto knygelėje būtina ką nors keisti (grupės sudėtį, išvykimo terminą ir pan.), reikia apie tai informuoti MKK raštu (pareiškimu, laišku, telegrama).
Žygio metu grupė pasižymi maršruto kontroliniuose punktuose (maršruto knygelėje įrašus daro vietos valdžios organai, organizacijos, ryšių skyriai, KGT ir pan.). Atlikus formalumus kontroliniame punkte, reikia apie tai telegrafu informuoti į žygį išleidusią MKK.
Po žygio tai pačiai MKK rengiama žygio ataskaita (žodžiu arba raštu, iliustruojama nuotraukomis). Joje nustatyta forma pateikiama duomenų apie žygio maršrutą, grupę, ekipuotę ir t. t., aprašomi grupės veiksmai maršrute, daromos išvados, siūlomos rekomendacijos kitoms grupėms. Fotonuotraukos turi atspindėti, kaip grupė įveikė visą maršrutą.
Iš ataskaitos, įrašų maršruto knygelėje MKK sprendžia apie žygio atlikimo kokybę. Jei vertinama gerai, MKK visiems dalyviams ir vadovui duoda nustatyto pavyzdžio pažymas apie atliktą žygį. Tai yra pagrindinis dokumentas, įrodantis dalyvio (vadovo) patyrimą, kai jis išleidžiamas į kitus žygius, taip pat suteikiant sporto atskyrį.

VANDENS TURISTO ŽINYNAS ⚬ PratarmėTruputis istorijosKUO KELIAUTI?Turistinės baidarės. Bendri duomenysTuristinės baidarės. Baidarių tipai, savybėsTuristinės baidarės. Namudinės baidarėsTuristinės baidarės. Baidarės parengimasTuristinės baidarės. Baidarės RZ-85 parengimasVidutinės pripučiamosios valtysPripučiamųjų irklinių valčių rūšys, jų techninės charakteristikosVidutinės pripučiamosios valtys. Valčių registracijaVidutinės pripučiamosios valtys. Valties parengimas kelioneiVidutinės pripučiamosios valtys. Kito kelionės inventoriaus parengimasVidutinės pripučiamosios valtys. Valties ir inventoriaus remontasVidutinės pripučiamosios valtys. Valties pakrovimas ir ekipažo išsidėstymasDidelės pripučiamos valtysKatamaranaiKatamaranai. Katamaranų konstrukcijaKatamaranai. Mantos krovimas, remontas, priežiūraKAIP KELIAUTI? Upių locijos pagindaiMaršruto kliūtysTuristinio laivo valdymo technikaKeliavimo taktikaŽygio saugumas. InventoriusŽygio saugumas. Plaukimo priemonių parengimasŽygio saugumas. Rengimasis žygiuiŽygio saugumas. Kliūčių įveikimasŽygio saugumas. Apvirtusių laivelių ir jų ekipažo gelbėjimasŽygio saugumas. Apvirtusio laivelio ekipažo narių veiksmaiŽygio saugumas. Gelbėjimo darbaiŽygio saugumas. Saugumo ypatumai keliaujant pripučiamaisiais laiveliaisVandens turistų inventorius. Asmeninis inventoriusVandens turistų inventorius. Grupinis inventoriusTuristo etikaGamtos apsaugaTuristo higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Fizinis pasirengimas. Turisto savikontrolė Turisto higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Pirmoji medicinos pagalbaTuristo higiena ir pirmoji medicinos pagalba. Žygio vaistinėlėTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklėsTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklės. Maršruto dokumentacijaTuristinių sportinių žygių organizavimo taisyklės. Etaloniniai maršrutai LietuvojeKUR KELIAUTI? Vandens turizmo maršrutai. Bendra Respublikos upių charakteristikaVandens turizmo maršrutai. Didžiosios Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Vidutinės Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Kai kurios mažos Lietuvos upėsVandens turizmo maršrutai. Vandens maršrutai už Respublikos ribųVandens turizmo renginiaiPriedai Literatūra