Upių labirintasKelionės į Gruziją

Vandens turizmas. Vandens turizmo technika. Plausto valdymas

Plausto valdymas

Priklausomai nuo plausto ilgio, kuprinės rišamos jo centre arba galuose, ties irklų atramomis. Ties kiekvienu irklu turi būti 1-4 irkluotojai. Kapitonas būna ties užpakaliniu irklu.
Dažniausiai plaustas valdomas, irklais pervarant jį iš srovės, kurioje jis plaukia, į reikiamą kaimyninę srovę. Mediniam plaustui tas pats manevras gali būti atliktas, panaudojant traversą (pasinaudojama plausto ir srovės greičių skirtumu, perkėlus iš vienos srovės j kitą) arba slydimą vandens paviršiumi nuolydžio kryptimi. Abu pastarieji metodai pagrįsti tuo, kad išilgai savo ašies medinis plaustas turi žymiai mažesnį pasipriešinimą, negu skersai ašies. Švartuojantis artėjama prie kranto plausto galu. Jei yra reikalas, vienas ekipažo narys švartavimo lyną gabena į krantą ir ten jo galą vynioja apie medį ar akmenį. Švartuojantis stiprioje srovėje, reikia lynui leisti keletą metrų praslysti, kad staigus smūgis jo nenutrauktų. Nuo kranto nuplaukiama atvirkščia tvarka.
Jei reikia iš srovės, nešančios į kliūtį, skubiai pabėgti, būtina irkluoti tiksliai nuo srovės, o ne nuo kliūties. Plaustui kliūvant už akmenų, irklus reikia laiku pakelti, kad sustojus jie nebūtų srovės paglemžti. Jei lėtoje srovėje plaustą sustabdo priešinis vėjas, galima panaudoti vandens burę (pavyzdžiui, plausto priekyje pririštą šakotą eglaitę).


PLAUKIMO PRIEMONĖS: Plaukimo priemonės parinkimasMedinės valtysBaidarėsPripučiamos valtysKatamaranaiPlaustai
TURISTINIAI VANDENS MARŠRUTAI: Maršrutų sudėtingumasPopuliariausi vandens turizmo rajonai
GRUPĖS PASIRUOŠIMAS KELIONEI
KELIONĖS PLANAVIMAS: Duomenys apie kelionęKelionės trukmėKelionės grafikas
INVENTORIAUS PARUOŠIMAS KELIONEI:Asmeninis inventoriusEkipažo ir grupės inventorius
VANDENS TURIZMO TAKTIKA: PrieigosStovyklavimas. Dienos režimasPlaukimasKliūtysŽvalgybaAvarijosOrientavimasis
VANDENS TURIZMO TECHNIKA:
Srovės poveikis laivuiBaidarės valdymasPlausto valdymasPripučiamos valties valdymasRemontas