Plaukimo priemonės parinkimas
Universaliausia sportinio turizmo plaukimo priemonė - baidarė. Ji greita, manevringa, nesunkiai pernešama, remontuojama. Plaukiant prityrusiam ekipažui, ji ir pakankamai patikima; ne itin dažnai virsta, lūžta. Ją galima panaudoti visų sudėtingumo kategorijų kelionėse, įvairiausiomis plaukimo sąlygomis: nusileisti slenkstėtomis kalnų upėmis, plaukti plačiais ežerais, kilti prieš srovę. Be to, baidares nesunku įsigyti. Tačiau vykstančių į sudėtingiausias kalnų upes turistų dažnai nepatenkina būtent baidarės patikimumas ir jos svoris (sudėtingiausių upių aukštupiai paprastai toli nuo galinių transporto punktų, ir nešti baidares keliasdešimt kilometrų pernelyg sunku), o masinio turizmo vadovų - bendro naudojimo baidarių (kai su jomis neatsargiai elgiamasi) trumpaamžiškumas. Todėl į kalnų upes vis dažniau turistai imasi pripučiamas plaukimo priemones, o turistinėse bazėse naudoja medines valtis. Pastarosiomis galima plaukti ir nesudėtingose (I-II sudėtingumo kategorijos) vandens kelionėse didesnėmis upėmis ar ežerų sistemomis, kai galima jas nebrangiai nusipirkti pradiniame maršruto punkte (arba išsinuomoti, vykstant į žiedinį maršrutą).
Pripučiamos valtys yra itin patikimos: žymiai rečiau virsta, negu baidarės, nebijo smūgių į akmenis, tačiau netinka kelionei lėtomis upėmis, ežerais ir, tuo labiau, prieš srovę.
Siekiant panaudoti geriausias tiek baidarių, tiek pripučiamų valčių savybes, susidomėta katamaranais. Jie iš esmės viltis pateisino, tačiau baidarėms nusileidžia minimalaus komforto lygiu (tiek žmonės, tiek daiktai ištisai šlapi), be to, jų negamina pramonė.
Mažiausiai plaukimo inventoriaus į kelionę nešasi plaustininkai: medinį plaustą beveik visą galima pastatyti iš vietinės medžiagos. Tačiau jo statybai reikia daug laiko, plaukia toks plaustas sunkokai ir įveikti sudėtingus maršrutus juo ne lengviau, negu baidare. Paprasčiau pasistatyti ir valdyti plaustus, panaudojant įvairios konstrukcijos pripučiamus elementus, tačiau šiuos elementus reikia neštis su savim. Taigi idealios plaukimo priemonės visoms vandens kelionėms nėra. Dažniausiai turistai plaukioja baidarėmis. Tie iš jų, kuriuos traukia itin sunkiai prieinami maršrutai (maždaug nuo III s. k.), orientuojasi į pripučiamas valtis, katamaranus ar plaustus. Pasirinkimui turi įtakos ir turisto būdas: plaukiant baidarėmis, reikia labai aktyviai dirbti, čia yra nemaža kovos su stichija elementų; plaukimas plaustu - pasyvesnis, jame vyrauja prisitaikymo prie stichijos elementai; plaukimas katamaranais ir pripučiamomis valtimis pagal aktyvumą užima tarpinę padėtį.
PLAUKIMO PRIEMONĖS: Plaukimo priemonės parinkimas ⚬ Medinės valtys ⚬ Baidarės ⚬ Pripučiamos valtys ⚬ Katamaranai ⚬ Plaustai
TURISTINIAI VANDENS MARŠRUTAI: Maršrutų sudėtingumas ⚬ Populiariausi vandens turizmo rajonai
GRUPĖS PASIRUOŠIMAS KELIONEI
KELIONĖS PLANAVIMAS: Duomenys apie kelionę ⚬ Kelionės trukmė ⚬ Kelionės grafikas
INVENTORIAUS PARUOŠIMAS KELIONEI:Asmeninis inventorius ⚬ Ekipažo ir grupės inventorius
VANDENS TURIZMO TAKTIKA: Prieigos ⚬ Stovyklavimas. Dienos režimas ⚬ Plaukimas ⚬ Kliūtys ⚬ Žvalgyba ⚬ Avarijos ⚬ Orientavimasis
VANDENS TURIZMO TECHNIKA:
Srovės poveikis laivui ⚬ Baidarės valdymas ⚬ Plausto valdymas ⚬ Pripučiamos valties valdymas ⚬ Remontas