Upių labirintasKelionės į Gruziją

Turisto žinynas. Vandens turizmas. Inventoriaus paruošimas kelionei

Asmeninis inventorius

Vandens turistai didesnę kelionės dalį savo inventoriaus ant pečių neneša, todėl ne itin rūpinasi jo svoriu, leidžia sau nedidelę prabangą.
Vandens turistas plaukia apsirengęs lengvais ir greitai džiūvančiais rūbais: apatiniais baltiniais, štorminiu kostiumu (brezentiniu), nailoninėmis kojinėmis ir krepšinio batukais. Jei oro temperatūra laukiama žemesnė, kaip 10-12°, III-V s. k. kelionėse būtina rengtis dar ir neperšlampamu rūbu (gumuotas kostiumas povandeniniam plaukiojimui arba priešcheminei apsaugai). Esant aukštai oro temperatūrai, I-II s. k. kelionėje galima naudoti pliažinę aprangą, tačiau III-V s. k. ilgos kelnės ir rūbas su ilgomis rankovėmis yra būtini (avarijos atveju saugo nuo sužeidimo). Plaustininkai paprastai pasidaro lengvus, ilgus neperšlampamus batus - kojines.
Nakvoti prie upės paprastai būna šaltoka, todėl turistas privalo turėti sausa rūbų pakaita: šiltus apatinius rūbus, šiltą treniruočių kostiumą, vilnones kojines, megztinį, taip pat miegmaišį ir pripučiamą čiužinį (paralonas netinka - sunkiai džiūsta).
Krepšinio batukų negalima nusiauti net braidant (apsaugo nuo sužeidimo), todėl reikia turėti antrą porą apavo, geriausiai - turistinius batus.
Daiktams sukrauti reikalinga didesnė kuprinė su įdėklu - maišu, pasiūtu iš klijuotės (siūlė dviguba, užtepta klijais, gumuota klijuotės pusė - maišo viduje). Maišas turi būti didesnis už kuprinę, jis užveržiamas guminiu tvarsčiu. Kad būtų patogiau daiktus išdėstyti baidarėje, verta paimti dar vieną (mažesnį) neperšlampamą maišą.
Kiekvienam dalyviui rekomenduojama turėti hermetiškai įpakuotą degtukų dėžutę ir laikrodį (IV-V s. k. jį būtina hermetizuoti). Akinius nešiojantiems turistams būtina turėti snapelį ar kepurę su snapeliu, kad galima būtų apsaugoti juos nuo lietaus. I-II s. k. kelionėje nuo lietaus apsaugo polietileninė plėvelė: iškirpus skylę galvai, gaunamas lengvas ir patikimas, judesių nevaržantis apsiaustas (per juosmenį plėvelė suveržiama guma). Apsiaustai nuo lietaus su rankovėmis paprastai ties pažastimis plyšta, o pelerinos tipo apsiaustai irkluojant nuo lietaus neapsaugo. Sudėtingesnėse kelionėse tokie apsiaustai netinka: jie pavojingi avarijos atveju.
Ruošdamasis III-V s. k. kelionei (plaukiant plačiais vandenimis - ir II s. k.), kiekvienas turistas pasirūpina gelbėjimo liemene (geriau pripučiama - ji patogesnė vežtis), o IV-V s. k. - dar ir šalmu (ledo ritulininko ar statybininko). Plaukiojantys sudėtingomis kalnų upėmis baidarininkai turi pasirūpinti papildoma gelbėjimo liemenės talpa, o turistai, plaukiojantys pripučiamomis valtimis ypač pavojingais maršrutais, - putų plasto šarvais, apsaugančiais nuo smūgių ir padidinančiais liemenės keliamąją galią.

PLAUKIMO PRIEMONĖS: Plaukimo priemonės parinkimasMedinės valtysBaidarėsPripučiamos valtysKatamaranaiPlaustai
TURISTINIAI VANDENS MARŠRUTAI: Maršrutų sudėtingumasPopuliariausi vandens turizmo rajonai
GRUPĖS PASIRUOŠIMAS KELIONEI
KELIONĖS PLANAVIMAS: Duomenys apie kelionęKelionės trukmėKelionės grafikas
INVENTORIAUS PARUOŠIMAS KELIONEI:Asmeninis inventoriusEkipažo ir grupės inventorius
VANDENS TURIZMO TAKTIKA: PrieigosStovyklavimas. Dienos režimasPlaukimasKliūtysŽvalgybaAvarijosOrientavimasis
VANDENS TURIZMO TECHNIKA:
Srovės poveikis laivuiBaidarės valdymasPlausto valdymasPripučiamos valties valdymasRemontas