Upių labirintasKelionės į Gruziją

Inventoriaus paruošimas kelionei. Ekipažo ir grupės inventorius

Ekipažo inventorius

Be savo plaukimo priemonės, atitinkamai paruoštos kelionei, ekipažas turi paimti palapinę, prožektorių, kuprinę su neperšlampamu įdėklu maistui (plaustininkams gali tekti imti visų minėtų daiktų po du ir ekipažinį remonto rinkinėlį; žr. skyrelį „Remontas").
Bijantys drėgmės maisto produktai pakuojami į atskirus hermetizuotus maišelius (viena ar dvi virimo normos) ir vežami neperšlampamame kuprinės maiše. Produktai, nebijantys drėgmės (konservai, aliejus), hermetiškai neįpakuojami.
Ne visada reikalingi ir stovai palapinei: jų vietoje gali būti panaudoti irklai. Kuoliukus gali pakeisti akmenys.
Ruošdamasis į V s. k. kelionę, kiekvienas ekipažas dar ima ir atsarginį irklą. Baidarininkams verta paimti ir guminę pūslę vandeniui išsiurbti.


Grupės inventorius

Grupės vadovas ir šturmanas veža po komplektą schemų ir kompasą. Jiedu, taip pat ūkvedys ir sąskaitininkas turi po užrašų knygelę ir pieštuką. Visa tai patartina vežti atskirame hermetizuotame maišelyje (laikomas hermetizuotame kuprinės maiše). Schemos lapas, kuriuo naudojamasi plaukiant, įdedamas į patikrintą polietileninį maišelį, kurio atviras galas užklijuojamas dviem izoliacinėmis juostomis.
Kartu su laužo įrengimų rinkiniu patartina įsidėti žvakę, degtukų (hermetizuotai įpakuotų), druskos, prieskonių, taip pat muilo, dantų pastos visai grupei. Jei grupė numato keliauti įtemptu grafiku ir pietus pakeisti lengvu užkandžiu, tai laužo komplekte reikia tam užkandžiui turėti neperšlampamą maišelį. Visam tam turi būti brezentinis apvalkalas, o sudėtingoje kelionėje, kur komplektas dalinamas į dvi dalis,- du apvalkalai.
Keliaujant į bemiškę zoną, reikia paimti trikojį, litavimo lempą ir kuro (1 litrą benzino dienai). Primusai mažai tinka mantai džiovinti.
Vaistinėlės rinkinys vežamas dviejuose neperšlampamuose maišeliuose.
Geriausia gelbėjimo virvė - vandens slidininkų lynas: lengvas, ryškiai matomas, stiprus ir neskęstantis.
Grupinis remonto rinkinys (žr. skyrelį „Remontas") taip pat dedamas į neperšlampamą maišą. Vykdama į IV s. k. kelionę, grupė ima atsarginį irklą.
Fotografavimo ir žvejybos priemonės imamos tos srities specialistų nuožiūra.
Visa čia akcentuojama inventoriaus apsauga nuo drėgmės būtina III-V s. k. kelionėse. Paprastesnėse kelionėse atsargumo priemonės gali būti suprastintos, tačiau visai jų ignoruoti neverta.


<< Į TURINĮ >>

PLAUKIMO PRIEMONĖS: Plaukimo priemonės parinkimasMedinės valtysBaidarėsPripučiamos valtysKatamaranaiPlaustai
TURISTINIAI VANDENS MARŠRUTAI: Maršrutų sudėtingumasPopuliariausi vandens turizmo rajonai
GRUPĖS PASIRUOŠIMAS KELIONEI
KELIONĖS PLANAVIMAS: Duomenys apie kelionęKelionės trukmėKelionės grafikas
INVENTORIAUS PARUOŠIMAS KELIONEI:Asmeninis inventoriusEkipažo ir grupės inventorius
VANDENS TURIZMO TAKTIKA: PrieigosStovyklavimas. Dienos režimasPlaukimasKliūtysŽvalgybaAvarijosOrientavimasis
VANDENS TURIZMO TECHNIKA:
Srovės poveikis laivuiBaidarės valdymasPlausto valdymasPripučiamos valties valdymasRemontas