Gauruotasis mėšlagrybis
(Coprinus comatus (Fr.) S. F. Gray)
Kepurėlė 5-13 cm aukščio, 3-8 cm skersmens, jaunų vaisiakūnių pailgai kiaušiniška, senų varpeliška, balta, lipni, kraštai rausvi, vidurys rusvas, paviršius iš pradžių lygus, vėliau suaižėja, sutrūkinėja į didelius, atspurusius rudus žvynus. Lakšteliai balti, grybui senstant rusvėja, ruduoja ir pagaliau pajuosta, platūs, tankūs, minkšti, trapūs, laisvi, senų vaisiakūnių pavandenija ir kartu su kepurėle praskysta, virsta juoda mase ir lašais išvarva. Kotas 8-20 cm ilgio, iki 3 cm storio, plaušuotas, tuščiaviduris, su paslankiu baltu rinkiu. Trama balta, minkšta, plona, malonaus skonio ir kvapo. Sporos juodos, 10-16x7-8 μm.
Auga vasarą ir rudenį trąšiose dirvose, panamėse, pakelėse, pievose, soduose, parkuose, kartais ir miškuose, ypač mėšlavietėse, dažniausiai didelėmis grupėmis. Lietuvoje labai dažnas. Jaunas grybas, kol lakšteliai dar balti, valgomas.
Visiems mėšlagrybiams būdinga tai, kad jie labai greitai užauga, subręsta ir ištyžta. Kai kurių rūšių vaisiakūnių gyvenimo ciklas trunka 2 valandas.